Mikrobitin tilaajaetu on nimeltään MBnet Kamu. Palvelu sisältää MBnet-sähköpostiosoitteen sekä mahdollisuuden luoda itselleen kotisivut. Palvelun voi ottaa käyttöön osoitteessa www.mbnet.fi > ota tilaajaetu käyttöön. Käyttöönoton yhteydessä tarvitset asiakastietosi viimeisimmän lehden takakannesta.
- Ennen palvelun käyttöönottoa kannattaa tietysti lukea ohjeet:
- Jos käyttöönotto ei onnistu, niin tarkista vielä kerran kaikki syöttämäsi tiedot.
- Jos et silti saa uutta järjestelmää ollenkaan käyttöön tai sinulla on muita ongelmia, lähetä sähköpostia osoitteeseen neuvola@mbnet.fi.
- kuvaa ongelma mahdollisimman tarkasti (mitä teit, mikä meni pieleen ja missä vaiheessa, tuliko jonkinlainen virheilmoitus)
- anna asiakasnumerosi
- anna vaihtoehtoinen sähköpostiosoite, jolla sinuun voi olla yhteydessä
- Jos et voi lähettää sähköpostia, niin voit käyttää myös palautelomakettamme.
- Anna samat tiedot kuin yllä (ongelma, asiakasnumero, vaihtoehtoinen sposti)
- Kaikki palautteet luetaan ja ongelmat pyritään ratkaisemaan. Huomaa, että yhteystiedoksi ei kannata laittaa mbnet-osoitetta, jos sitä ei pääse lukemaan. Mikäli käytössäsi ei ole toissijaista sähköpostiosoitetta, voit tarvittaessa liittää mukaan tukipyyntöön puhelinnumerosi. Olemme yhteydessä mahdollisuuksien mukaan.